Flash Oynatıcının Son Versiyonunu Yükleyiniz. | T.C. Atabey Kaymakamlığı |

Get Adobe Flash player


Ziyaretçi Sayımız
Online   : 4
Bugün  : 135
Toplam : 300767

Anasayfa » Haberler » Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Kursunu Bitirenlerin Belgeleri Verildi. Sonraki Önceki

 

            Atabey Kaymakamlığı ile Isparta İş Kur İl Müdürlüğü işbirliği ile açılan Hasta ve Yaşlı Bakım Refakatçisi Kursunu başarı ile bitirenlerin belgeleri verildi.

 

            Törene Kaymakamımız Sayın Sedat İNCİ , İş Kur Isparta İl Müdürü Hüseyin ERGİN , Atabey İlçe Jandarma Komutanı Bahattin ÜNAL , İlçe Emniyet Amiri Hasan ŞİMŞEK İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer KOKU ,İlçe Sağlık Grup Başkanı Dr. Ulaş KARSAN , İlçe Tapu Müdürü Gürsel AYDOĞMUŞ , İlçe Özel İdare Müdürü İrfan YÜRÜK , Okul Müdürleri ve Kursiyerler katıldı.

 

            Konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edilen İş Kur İl Müdürü Hüseyin ERGİN " Ülkemizde ve Isparta İlimizde nitelikli iş gücü eksikliği vardır. Esasında işsizlik diye bir problem yoktur. Nitelikli İş gücü yetiştirmek için kursun açılmasına vesile olan başta Sayın Kaymakamımıza, Halk Eğitimi Merkezi Müdürüne ve Kursiyerlere teşekkür ederim".dedi.

 

            Daha sonra kısa bir konuşma yapan İlçe Kaymakamımız " İlçemiz nüfusunun yaş ortalaması çok yüksek olduğu için yaşlı vatandaş sayımızda her geçen gün artmaktadır. Özellikle Vakfımız aracılığıyla yaptığımız hane ziyaretlerinde bakıma muhtaç ve fakru zaruret içerisinde tek başına yaşamını sürdürmeye çalışan çok sayıda vatandaşımızın olduğunu tespit ettik. Milletimizin onuru olan, bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımızı yılın sadece belirli gün ve haftalarında değil her zaman onlara sahip çıktığımızı hissettirmek için bu durumda yaşamını sürdüren yaşlılarımıza yönelik bir proje yaparak devlet olarak kendilerine sahip çıkmaya karar verdik. Sosyal Devlet olmanın gereği olarak hazırlayacağımız bu projeye alt yapı oluşturması için Isparta İş Kur İl Müdürlüğü vasıtasıyla Halk Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde 25 kursiyerimize yönelik olarak "Yaşlı ve Hasta Bakım Kursu" nu açtık. İlerleyen aylarda hayata geçirmeyi düşündüğümüz bu projemiz vasıtasıyla bugün burada başarılı olup sertifikalarını almaya hak kazanmış belli sayıdaki kursiyerimize de istihdam imkanı sağlamış olacağız" diyerek bu kursun açılmasında emeği olan başta İş Kur İl Müdürümüz Sayın Hüseyin Ergin'e, İlçe Milli Eğitim ve Halk Eğitim Merkezi çalışanlarına teşekkür etti.

 

            Konuşmalar akabinde Kursu başarıyla bitirenler kursiyerlere sertifikaları; Kaymakamımız Sayın Sedat İnci, İş Kur İl Müdürü Hüseyin Ergin ve törene katılan Kurum Müdürleri tarafından verildi.

 

Tarih : 06.01.2012 14:09 | Okunma : 732

  T.C. Atabey Kaymakamlığı © 2011