Flash Oynatıcının Son Versiyonunu Yükleyiniz. | T.C. Atabey Kaymakamlığı |

Get Adobe Flash player


Ziyaretçi Sayımız
Online   : 5
Bugün  : 20
Toplam : 300652

 

 

ATABEY BELEDİYESİ

 

TEŞKİLAT YAPISI

 

BELEDİYE BAŞKANI

 ALİ BAL

 

YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ              MALİ HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ             FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ                 ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ

 ABDULLAH KIZILÇAY                           HİMMET KARAHAN                      YÜKSEL KARABACAK                      ABDULLAH SEMERCİ

 

 ATABEY BELEDİYESİ     PERSONEL DURUMU

       Kuruluşumuzun 32 adet memur kadrosu mevcut, bunlardan 22 adeti dolu 10 adeti boş olup 1 adet mali hizmetler müdürü, 9 adet veri hazırlama kontrol işletmeni, 2 adet zabıta memuru, 3 adet itfaiye eri, 2 adet mühendis, 1 adet tekniker, 3 adet teknisyen, 1 adet hizmetli ile istihadam edilmektedir. Ayrıca 29 adet kadrolu işçimiz mevcuttur. 

  

BİNA, LOJMAN, DİĞER SOSYAL VE YARDIMCI TESİSLER DURUMU

 Belediye Hizmet Binamız  375 m2 betonarme karkas bir zemin iki normal kat olup Pazar mahallesi Isparta Caddesi  3 numaradadır. Belediyemize ait başka hizmet binası yoktur. Gezirler mahallesinde zemin artı üç normal katlı çift daireli bina içersinde toplam 2 adet daire ve Yeni mahallede iki blokta zemin artı bir normal katlı çift daireli toplam 2 daire lojman olarak kullanılmaktadır. Sosyal Tesis olarak Belediyemiz mülkiyetinde Altunba mahallesinde kahvehane bakkal dükkanı ve muhtar odası olarak kullanılan binamız, yine Afet evleri mevkiinde kahvehane ve bakkal dükkanı olarak kullanılan binamız mevcuttur. Pazar mahallesi Cumhuriyet Meydanında 1.işhanında işyerlerimiz, Pazar mahallesinde zemin katı Atabey Spor Lokali, 1. katı düğün salonu, olarak kullanılan binamız mevcuttur. Ayrıca Gezirler mahallesinde 1 adet soğuk hava deposu ile kiraz hali binamız, Çeşme mahallesinde işletmeciliği özel şahıslarca yapılan 1 adet hamam bulunmaktadır. Belediyemize ait 1 adet makine parkı, itfaiye garajı, kırma eleme tesisi ve 2 Adet beton santralimiz bulunmaktadır.  Genel park sayımız 5 adet olmakla beraber İlçemizde 15 adet çocuk  oyun parkı mevcuttur.

 

 ARAÇ MAKİNE PARKI VE TEÇHİZAT DURUMU

Belediyemize ait faal durumda olan  22 adet kamyon, 2 adet arazöz, 2 adet çöp toplama kamyonu, 1 adet greyder, 1 adet yol süpürme aracı, 3 adet kepçe, 1 adet dozer, 2 adet çekici,1 adet yükleyici, 2 adet itfaiye, 2 adet traktör iş makinesi ve belediyemizde yine faal durumda olan 11 adet otobüs, 1 adet minibüs, 2 pikap, 1 adet Jeep, 1 adet makam aracı, 2 adet ford binek minibüs, 1 Adet cenaze nakil aracı, 1 Adet cenaze yıkama aracı , 5 adet binek Renault araçlarımız mevcut olup Belediye İtfaiyesi araç ve makine parkında bulunmaktadır.

 

PARK BAHÇE HİZMETLERİ

2010 yılı içerisinde Gölet gövdesi üzerinde bulunan söğüt ağaçları kesimi yapılmış ve temizlenmiştir. Gölet inşaatı Kapasite Artırımı çalışmaları esnasında çalışma alanlarına isabet eden orman ağaçları ilçemiz içerisinde uygun görülen yerlere aktarılması yapılmıştır. Çayırlı mescit mesirelik alanı içerisine çim sahaların teşkili, düzenleme çalışmaları yapılmıştır. Eski ağaç fidanlarının budamaları, bakımları, sulamaları ve gübreleme işleri, park alanlarına ve orta kaldırım çalışmalarına gülfidanı ve ağaç fidanları dikimleri yaptırılmıştır. Çim ve çiçeklik alanlarının bakım, sulama ve temizlik hizmetleri yapılmıştır. Mezarlıkların bakımı ve temizlik hizmetleri yapılmıştır.

 

 KANALİZASYON HİZMETLERİ

İlçemiz içerisinde genel olarak kanalizasyon problemleri bulunmamakla birlikte kanalizasyon problemi bulunan yapıların tamirleri yıl içerisinde yapılmıştır. 2010 yılı içerisinde Yeni abonelerin kanalizasyon bağlantıları zamanında yapılmıştır. Yeni açılan imar yollarına kanalizasyon hatları eklemeleri yapılmıştır.

 

SULAMA SUYU HİZMETLERİ

Belediyemiz tarafından işletilen Atabey Göletinden alınan su ilçe halkımızın sulama suyu hizmetlerinde kullanılmaktadır. Sulama suyu hizmetleri zamanında ve düzenli bir şekilde sunulmaktadır. İlçe içerisindeki bütün mahallelerde Sulama suyunun taşındığı arıkların bakımları, onarımları, temizlikleri sulama mevsimi öncesi yapılmıştır. Yaklaşık 8km olan Gölet - Kısık arasındaki sulama kanalının bakım, onarım ve temizlikleri yapılmıştır

 

İÇME SUYU HİZMETLERİ

İlçemiz içerisinde içme suyundan faydalanmayan abone bulunmamaktadır. 2010 yılı içerisinde Yeni yapılarda ruhsatlarını almış olan ve su abonesi olmak isteyen vatandaşlarımızın abonelik hizmetleri zamanında yapılmıştır. Şehir şebekelerinde zaman içerisinde soğuk havaların etkisi ile dondan hasar görmesinden zaman zaman patlaklar oluşmakta olup, bu gibi hasarlar aynı zaman içerisinde giderilmiştir. Yeni abonelerin bağlantıları ve ihtiyaç duyulan yeni şehir şebekesi hatları yapılmıştır.

 

 İMAR İŞLERİ HİZMETLERİ

Belediyemiz bünyesi içerisinde 2010 yılı içerisinde, 18 adet Yapı Ruhsatı, 19 adet Yapı Kullanma İzin Belgesi verilmiş, Yapı ruhsatı alan vatandaşlarımızın bina aplikasyonları yapılmış, yapıları denetlenmiş, ölçümleri yapılmıştır. 

 Yeni mahalle de bulunan belediye lojmanındaki 1,3 ve 4 bağımsız bölüm numaralı daireler ile Gezirler mahallesinde bulunan belediye lojmanından 7 bağımsız bölüm numaralı daire ve Pazar mahallesinde bulunan belediye dükkânlarından ise 7,10 ve 14 Bağımsız bölüm numaralı işyerlerinin satışları gerçekleştirilmiştir.

 

 İlçenin Genel Olarak    Konut Durumu

 İlçemizde genelde müstakil tek veya iki katlı konutlar mevcuttur. Genellikle İmar planında kat yükseklikleri 3 katı geçmemektedir. Toplam 166 boş 1914 dolu olmak üzere toplam 2080 konut mevcuttur. Mahallelere göre dağılımı aşağıdaki gibidir.

 

                                                   BOŞ KONUT                      DOLU KONUT

Altunba Mahallesi                               25                                 442

Çeşme Mahallesi                                  9                                  103

Gezirler Mahallesi                               14                                 289

Onaç Mahallesi                                   13                                 166

Pazar Mahallesi                                   26                                 259

Sinan Mahallesi                                   20                                 127  

Sökmen Mahallesi                                5                                  109  

Yeni Mahalle                                       38                                 298

Müftü Mahallesi                                  16                                 121

 

Sosyal Yaşantı

Atabey İlçesi 202 km2 lik bir yüzölçümüne sahip olup İlçede 2009 yılında Adrese Dayalı Nüfus Kayıt sistemindeki sayımlara göre 4355 kişi yaşamaktadır. İlçede yerleşim dağınık bir şekilde olup halkın bir bölümü tarım ve hayvancılık bir bölümü ise ticaret ile geçimini sağlamaktadır. İlçemizde özellikle kiraz elma ve pancar yetiştiriciliği yapılmaktadır. Özellikle Atabey kirazı adı kirazla anılan pek çok yöreyi geçmiş durumdadır. İlçemizde yetişen bir önemli üründe cevizdir. Kabuğunun ince oluşu ve damaklarda bıraktığı güzel tadı ile tüccarlar tarafından tercih edilen bir üründür. Ayrıca İlçenin içine serpilmiş ceviz ağaçları yeşil bir doku oluşturmakta yeşilin her fırsatta katledildiği günümüzde Yeşil Atabey isminin haklılığını teyit etmektedir. Atabeyde gül şeftali, ayva, kayısı, kavun, domates, biber ve hububat yetiştiriciliği de yapılmaktadır. İlçe halkımızın büyük bölümünün arazi sahibi olduğundan genel ihtiyaçlarını kendileri temin edebilmektedir. İlçemizde Süleyman Demirel Üniversitesi Atabey Meslek Yüksek Okulunda bulunan bine yakın öğrenci sayesinde İlçemizde son dönemlerde Öğrenciye yönelik Ticarethaneler artmaktadır. Örneğin daha önceleri bir adet lokanta bulunan İlçemizde bu sayı 2 e çıkmış ve 4 adet büfe mevcuttur. Yine müşterilerinin büyük bölümü öğrencilerin oluşturduğu 4 adet internet cafe açılmıştır.

 

İş ve Çalışma Hayatı

Halkımızın büyük kısmı İlçemizde hayvancılık ve çiftçilikle uğraşmaktadır. İlçemizin Isparta'ya çok yakın olması sebebi ile Memurlar genelde Isparta'da ikamet etmektedir. İlçemizden de Isparta'da çeşitli Kamu Kuruluşlarında çalışan Memurlarımız gidip gelmektedir. İlçemiz halkından Ticaretle uğraşan kesimin de büyük kısmı Isparta'da faaliyet göstermektedir.

 

 Atabey Belediyesi : www.atabey.bel.tr

 

 


  T.C. Atabey Kaymakamlığı © 2011